18. Dylan Days / Zimmerman Frei

Rychlostí 78 otáček za minutu hrávaly šelakové desky a ke stejnému číslu se ve svém životaběhu letos dotočí i Velký Bobeš. Připomeneme si to s mírným odstupem, 18. Dylan Days / Zimmerman Frei se uskuteční v sobotu 8. června 2019 od 15:00 ve dvou obvyklých částech u Kaštanu (první část opět dole v prostorách PopMusea):

PROMLUVY

Zdenek Pecka (Svět Boba Dylana v Tulse, Oklahoma) – konference, výstava, muzeum, archív a další pikantnosti.

Aleš Opekar (Časy se měnily. Dylan v české pop music aneb Protest po česku) – příspěvek se zaměří na otisk tvorby Boba Dylana v české oficiální pop music, zejména na přebásnění jeho písní Zdeňkem Rytířem.

Jiří Černý (Ani „Long“, ani „Wasted“. Půlstoletí s Dylanovými písničkami) – po jednadvaceti letech se opět můžeme setkat se symbolem české hudební publicistiky při ohlédnutí se za alespoň některými událostmi spojujícími Dylana se zeměmi Koruny české.

HUDBA

Broken Harp – Jan Sobotka tentokrát bez akordeonu či klavíru syna Ondry.

Původní Bureš – před čtyřmi lety U Holečků, před třemi v Černošicích a letos u Kaštanu, kde loni oslavili své třicetiny, Fumas a jeho parta.

The Tired Horses – ochutnávku této pánské společnost z Balbínky jsme mohli zažít loni, letos repete ve snad menším časovém presu.

The Boband – Frankie Dlowhan už osm let objíždí celý svět a letos zavítá i ke Kaštanu. Pravděpodobně jste se s ním již potkali, ani o tom nevíte. Takže nyní UnMasked and UnAnonymous.

Petr “Bubák” Bublák & Zdeněk Zdeněk – frontmana kapely Strašidelný elektrik band tentokrát doprovodí klavírista Zdeněk Zdeněk, v polovině 80. let zakladatel legendární Naimy.

The Group – původně příležitostná hospodská kapela kolem Ondřeje Bezra z baru Shambala (mezi fajnšmekry známá též jako Konrádyho harmoniková muzika) začala pravidelněji vystupovat a po loňské premiéře můžeme posoudit stále vzrůstající um, zápal a počet kytaristů.

GALERIE

VIDEA