PROGRAMY

22. Dylan Days / Zimmerman Frei 2023

Byly věnovány památce Jana Sobotky, který byl od počátku spoluorganizátorem Dylan Days, jejich odborným garantem, přednášejícím i účinkujícím muzikantem. A skvělým kamarádem.

 

PromluvyZdenek Pecka, Matthew Sweney, křest knihy Jízda v protisměru

 

Hudba:  pocta Janu Sobotkovi 

21. Dylan Days / Zimmerman Frei 2022

Po dvou letech pandemické improvizace v sobotu 28.5.2022 znovu s „vzdělávacím“ i hudebním programem.

V PopMuseu promítnut film Bob Dylan Never Ending Tour Diaries: Drummer Winston Watson’s Incredible Journey a pokřtěn překlad knihy Louie Kempa DYLAN A JÁ s promítnutím rozhovoru s autorem.

V sále Kaštanu (nejisté počasí a plochodrážníci na Markétě nám „rozmluvili“ plánovaný open-air) zahráli Circus Ponorka, Radosti života & Petr Pelikán, Jan Řepka & His Friends, Petr Bublák & Zdeněk Zdeněk, The Tired Horses a The Group.

20. Dylan Days na 25. Blues Alive 2021

Hlavní oslavy 80. let Boba Dylana proběhly 11.-13. listopadu v Šumperku v rámci doprovodných programů festivalu Blues Alive. Kromě jiného se zde realizovaly i dva programy plánované původně na květen.

KolokviumMatthew Sweney, Petr Onufer, Jan Sobotka a Jan Řepka, moderoval Ondřej Konrád

Tribute koncertBroken Harp, Jan Řepka, Vladimír Merta a Jarda Svoboda

20. Dylan Days / Zimmerman Frei 2021

Sešli jsme se v sobotu 22. 5. 2021 v Praze u Kaštanu na zahrádce ke spíše improvizovanému hraní a popovídání. V PopMuseu byla ke shlédnutí výstava MNĚ SE LÍBÍ BOB! (Bob Dylan a jeho stopa v českých zemích a přilehlém okolí), k zakoupení aktuální monotématické číslo kulturního magazínu UNI, věnované Bobu Dylanovi, a k vyzvednutí objednaná jubilejní trička.

Hudba: Radosti života, Broken Harp, Jan Řepka, Frankie & Sisi (Lent Moyo), Slávek Klecandr & Jarda Jetenský, Vladimír Merta, The Tired Horses, Gospel Boogie Band, The Group a Jan Fic

19. Dylan Days / Zimmerman Frei 2020

Pandamie Corrina viru přinesla mnoho nejistot, ale zdravé jádro se nenechalo odradit. Protože se potvrdila předpověď, že ten dlouho očekávaný a toužebně vyhlížený rain jak na sviňu gonna fall zrovna v sobotu 23. května, padla původní idea využít zahrádky, takže jsme museli najít shelter from the storm jako obvykle v sále CC Chestnut, White Mountain St. 201/150, být Masked & Anonymous rouškami a pro pivo se muselo běhat ven.

 

Hudba:  Radosti života, Broken Harp, Vladimír Merta, Memory Band, The Group, The Boband a The Tired Horses.

18. Dylan Days / Zimmerman Frei

Rychlostí 78 otáček za minutu hrávaly šelakové desky a ke stejnému číslu se ve svém životaběhu letos dotočí i Velký Bobeš. Připomeneme si to s mírným odstupem, 18. Dylan Days / Zimmerman Frei se uskuteční v sobotu 8. června 2019 od 15:00 ve dvou obvyklých částech u Kaštanu (první část opět dole v prostorách PopMusea):

 

PromluvyZdenek Pecka, Aleš Opekar, Jiří Černý 

 

Hudba:  Broken Harp, Původní Bureš, The Tired Horses , The Boband, Petr “Bubák” Bublák & Zdeněk Zdeněk, The Group 

17. Dylan Days / Zimmerman Frei

Číslovka 77 je pro někoho symbolem vzniku punku (ale my víme své, že), letos se s ní však protne také Velký Bobeš a jeho 77. narozeniny si budeme moci připomenout již tradičně u Kaštanu17. Dylan Days / Zimmerman Frei se uskuteční v sobotu 26. května 2018 od 15:00 ve dvou obvyklých částech (první část tentokrát dole v prostorách PopMusea):

 

Promluvy:  Jiří Baxa, Zdenek Pecka, Ondřej Konrád

 

Hudba: Memory Band, Broken Harp, Neband, The Group, Petr “Bubák” Bublák, The Tired Horses, Vladimír Merta 

16. Dylan Days / Zimmerman Frei

Loni to nebylo úplně marné, tak jsme se rozhodli u Kaštanu oslavit i 76. narozeniny Velkého Bobše16. Dylan Days / Zimmerman Frei se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 16:30 ve dvou obvyklých částech:

 

PromluvyOndřej Konrád, Michal Sýkora, Vladimír Merta 

 

HudbaSam’s Band, Memory Band, Argonauti, Jan Řepka, Radosti života,  Petr “Bubák” Bublák

15. Dylan Days / Zimmerman Frei

Vzhledem ke všem slavným výročím, tedy patnáctému ročníku našich setkávání a především 75. narozeninám Boba Dylana se 15. Dylan Days / Zimmerman Frei vrací na veřejnost a to hned nadvakrát.

 

Promluvy: Jan Sobotka, Jakub Guziur, David Evans

 

HudbaVladimír Merta, Fumas (Původní Bureš), Memory Band, Petr “Bubák” Bublák, Blues session 

14. Dylan Days / Zimmerman Frei

14. Dylan Days / Zimmerman Frei se konaly v neděli 24. května 2015 od 15:00 jako soukromá akce v restauraci U Holečků

 

PromluvyGabriel Goessel, Michal Bystrov, Irena Přibylová, Jan Sobotka

 

HudbaPetr “Bubák” Bublák